Seura sai lisää nuorta energiaa
7.1.2020 14:45 Uutiset / Seuran etusivu

Tervetuloa Elisa ja Kalle!

Kasvattajaseurana voi toimia monella tasolla myös kentän ulkopuolella.

Syksyllä muutamia päiviä seuran toimistolla harjoittelussa ollut Tredun liiketalouden opiskelija Kalle Erkko jatkaa työssäoppimistaan jokapäiväisesti ainakin helmikuun loppuun asti. Kalle ehti jo syksyn aikana tutustua toimiston tapoihin ja osaan seuraväestä, joten tästä on hyvä jatkaa eteenpäin.

Samalla ovenavauksella sisään astui myös toinen "uusi" kasvo, kun liikunnanohjauksen peruskurssilta Varalasta juuri valmistunut Elisa Ilottu aloitti kevääseen kestävän työssäkokeilun. Elisan työpanos jatkaantuu toimistotöiden lisäksi myös kentälle ainakin seuran kerho- ja harrasteryhmien käyttöön.


   
Lisää uutisia
Ylöjärven Ilves ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat